ترمیم دندان در نواب

کلینیک دندانپزشکی فربد

ترمیم دندان در نواب

ترمیم دندان در نواب در واقع نوعی کنترل مشکلات دهان و دندان و اصلاح دندان از نظر عوامل زیبایی است . ترمیم دندان علاوه بر اینکه به سلامت دندان کمک می کند در بهبود ظاهر و طرح لبخند نیز تاثیر دارد

ترمیم دندان در نواب در دندانپزشکی فربد به احیای عملکرد ، انسجام ، ظاهر و ساختار دندان آسیب دیده کمک می کند . هدف اصلی دندانپزشکان از ترمیم دندان تا حد امکان حفظ دندان های طبیعی است و اگر امکان حفظ دندان طبیعی وجود نداشته باشد از روش های جایگزینی دندان استفاده می کنند . فضاهای خالی که با از دست رفتن ، دندان ها بوجود می آیند شرایط مناسبی برای تشکیل پلاک روی دندان هستند.

انواع ترمیم دندان در نواب :

  • ترمیم دندان مستقیم :

در ترمیم دندانهای مستقیم تمامی اقدامات و ساخت قطعات لازم در داخل دهان تکمیل و انجام می‌شود. این رویه تحت عنوان پرکردگی هم شناخته می‌شود که شامل قرار دادن یک ماده سازگار با ساختار دندان بر روی حفره تمیز شده و عاری از عفونت و پوسیدگی است. این مواد سپس بر روی دندان ثابت می‌شوند و ساختار و ظاهر دندان صدمه دیده و یا پوسیده را احیا می‌کنند.

از مواد متداول مورد استفاده برای پرکردگی می‌توان به آمالگام (با رنگ سیاه) و کامپوزیت (با رنگ شبیه دندان طبیعی) نام برد. از عوارض ترمیم دندان مستقیم می‌توان به حساسیت دندانی، درد اطراف محل پرکردگی و پوسیده شدن مواد پرکردگی اشاره کرد. پرکردگی یکی از متداول‌ترین روش‌های ترمیم دندان است و از شدت تهاجم کمتری برخوردار می‌باشد.

  • ترمیم دندان غیرمستقیم :

در این رویه، ساخت قطعات مورد نیاز در خارج از دهان انجام می‌شود که شامل لمینت دندان ، تاج‌های دندانی، بریج‌ها، ایمپلنت‌ها، اینله و آنله است. در حقیقت ترمیم‌ دندان غیرمستقیم شامل روش‌های دائمی یا ثابت هستند.

با توجه به اینکه رویه‌های کاری به اقدامات، ابزار و مواد بیشتری نیاز دارد، هزینه بالاتری هم دارند. اما از طرفی می‌توانند ظاهر زیبا و باثبات‌تر برای دندان‌های شما ایجاد کنند.

متداول روش‌های ترمیم دندانهای غیر مستقیم عبارتند از:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]